مقایسه آیس‌وارپ با اکسچینج از دید ادمین

ایمیل سرور اکسچینج و آيس وارپ، هردو دارای وب‌میل مبتنی بر HTML5 بوده و هردو دارای رابط کاربری فارسی و امکان ارسال ایمیل فارسی می‌باشند. هیچکدام نیاز به نصب افزونه ندارند. در این قسمت به تفاوت‌های این دو ایمیل سرور از دید کاربر استفاده کننده از آن‌ها می‌پردازیم.

Exchange vs IceWarp
لوگو آیس وارپ

ایمیل سرور آیس وارپ

  • مدیریت تحت وب
  • مدیریت با خط فرمان
  • اپلیکیشن مدیریت
  • اپلیکیشن مدیریت از راه دور
  • ایمیل و پیامک جهت انجام موارد خاص
لوگو اکسچینج

ایمیل سرور اکسچینج

  • مدیریت تحت وب
  • مدیریت با خط فرمان
  • اپلیکیشن مدیریت
  • اپلیکیشن مدیریت از راه دور
  • ایمیل جهت انجام موارد خاص

راحت، سریع، بدون وقفه

مقایسه امکانات مدیریتی آیس وارپ با اکسچینج

ایمیل سرور آیس وارپ، بر خلاف ایمیل سرور اکسچینج، تمامی دغدغه‌های مدیر سرور را پوشش می‌دهد، نمونه‌های زیر را مطالعه بفرمایید

Image description

نحوه ذخیره‌سازی اطلاعات

ایمیل سرور اکسچینج

اکسچینج برای فعالیت نیاز به وجود اکتیودایرکتوری دارد و در حقیقت کلیه اطلاعات مربوط به کاربران و mailbox آن‌ها را بر روی اکتیودایرکتوری ذخیره می‌نماید. اکسچینج بدلیل روشی که برای HAو Load Balancing بکار می‌برد، کلیه اطلاعات خود را در دیتابیس داخلی خود ذخیره می‌نماید.

لوگوی ایمیل سرور اکسچینج

ایمیل سرور آیس وارپ

در ایمیل سرور آیس‌وارپ، به دلخواه و در هر زمان بین حالت فایل و دیتابیس سویچ کنید. آیس‌وارپ کار تبدیل را برای شما انجام خواهد داد. ضمنا بین انواع دیتابیس‌ها هر کدام را که مایل هستید انتخاب کنید. آیس وارپ تبدیل بین آن‌ها را نیز برای شما انجام خواهد داد. حتی اطلاعات خود را بین تکنولوژی‌های مختلف دیتابیسی پخش نمایید. مثلا اکانت‌ها را بر روی MySQL، اطلاعات آنتی‌اسپم را بر روی MS SQL و سایر اطلاعات را بر روی Oracle قرار دهید.
حتی می‌توانید از یک تکنولوژی دیگر بعنوان بک‌آپ این اطلاعات استفاده کنید. همه این فعالیت‌ها بطور اتوماتیک توسط آیس وارپ و بدون لحظه‌ای وقفه در سرویس‌دهی انجام می‌شود.

لوگوی ایمیل سرور آیس وارپ

نوع ذخیره‌سازی را خودتان انتخاب نمایید

سیستم پشتیبان برای آن تعریف کنید

هر لحظه آن را به تکنولوژی دیگری انتقال دهید

Image description

انتقال فیزیکی اطلاعات

ایمیل سرور اکسچینج

با توجه به اینکه ایمیل سرور اکسچینج تنها در سیستم عامل ویندوزی قابل استفاده است، امکان انتقال سرور بین دو سیستم عامل متفاوت وجود ندارد. همچنین در ایمیل سرور اکسچینج ،ابزاری برای انتقال اطلاعات به سرور جدید وجود ندارد.

لوگوی ایمیل سرور اکسچینج

ایمیل سرور آیس وارپ

در ایمیل سرور آیس‌وارپ، ابزار مخصوص برای این امر وجود داشته و امکان انتقال اطلاعات بین دو سرور فیزیکی و حتی دو سیستم‌عامل متفاوت بدون قطع شدن سرویس وجود دارد. علاوه بر این با توجه به اینکه تهیه پشتیبان و برگرداندن آن در آیس وارپ نیاز به قطع شدن سرویس ندارد، از روش‌های بکار رفته در ایمیل سرور اکسیژن نیز می‌توان بدون قطع سرویس دهی در آیس‌وارپ استفاده کرد.

لوگوی ایمیل سرور آیس وارپ

Backup/Restore ایمیل سرور

ایمیل سرور اکسچینج

ذخیره‌سازی اطلاعات در دیتابیس کندتر از ذخیره سازی بر روی فایل‌سیستم می‌باشد. برای جبران این مسئله، اکسچینج مجبور است پاره‌ای از اطلاعات را ابتدا بر روی فایل‌سیستم ذخیره کرده و در زمان‌های پیک پایین کاری، این اطلاعات را به دیتابیس منتقل نماید. به همین دلیل در مواردی که نیاز به دسترسی به این اطلاعات می‌باشد، مانند پشتیبان‌گیری باید حتما با اجرای دستورات خاص از انتقال کلیه اطلاعات به دیتابیس اطمینان حاصل کرد.

لوگوی ایمیل سروراکسچینج

ایمیل سرور آیس وارپ

در ایمیل سرور آیس‌وارپ کلیه نیازهای بک‌آپ گیری توسط خود محصول برآورده می‌شود. آیس‌وارپ دارای ۳ نوع روش تهیه پشتیبان می‌باشد. در روش فایلی، از کل سرور پشتیبان تهیه شده بدون اینکه نیاز به متوقف کردن سرویسی باشد. همچنین آیس‌وارپ خود دارای سیستم جداگانه بک‌آپ بر روی ftp می‌باشد. دیتابیس‌های آیس‌وارپ را نیز می‌توان بر روی دیتابیس دوم حتی با تکنولوژی متفاوت Backup گرفت. علاوه بر این آیس‌وارپ دارای سیستم کامل آرشیو ایمیل می‌باشد. ایمیل‌ها هنگام ورود به سیستم در دو نقطه مجزا ذخیره می‌شوند. در صورت پاک شدن ایمیل، کاربر می‌تواند از طریق وب‌میل و بدون مراجعه به مدیر سرور اطلاعات خود را بازیابی نماید. کلیه این فعالیت‌ها مکانیزه بوده و نیاز به دخالت مدیر را ندارد.

لوگوی ایمیل سرور آیس وارپ

سایر تفاوت‌ها

Image description

Watchdog

برخلاف ایمیل‌سرور اکسچینج که این ویژگی در آن بصورت ویندوزی قابل استفاده است، ایمیل سرور آیس وارپ دارای سیستم نظارتی داخلی بر روی سرویس‌های خود می‌باشد.

Task & Events

ایمیل سرور آیس وارپ دارای مدولی برای انجام واکنش در مقابل رخدادهای خاص می‌باشد. مثلا می‌توان از آیس وارپ خواست که در صورت غیرفعال شدن سرویسی واکنش خاصی انجام دهد. چنین امکانی در ایمیل سرور اکسچینج تنها از طریق ویندوز وجود دارد.

SQL Manager

ایمیل سرور آیس وارپ دارای کلیه ابزارهای مورد نیاز جهت دسترسی سطح پایین به اطلاعات خود است. مدیر سیستم می تواند بدون نیاز به ابزارهای جانبی، مستقیما بر روی اطلاعات سطح پایین آیس وارپ تغییرات ایجاد نماید.

مدیریت پوشه‌های کاربران

در ایمیل سرور آیس وارپ امکان مدیریت بر روی پوشه‌های یک یا همه کاربران وجود دارد. مثلا می‌توان قانونی نوشت که پوشه‌ای خاص از کاربران مانند سطل بازیافت فقط تا ۳۰ روز یک ایمیل را در داخل خود نگه دارد.

کنسول مدیریتی آیس وارپ و مدیریت ابزار کاربران

مدیر سرور در ایمیل سرور آیس وارپ می‌تواند از طریق کنسول مدیریتی ادمین قوانینی را برای وصل شدن کاربران به سرور با استفاده از گوشی یا تبلت وضع نماید. این قوانین می‌تواند در مورد نوع رمز بکار رفته تا قابلیت‌های گوشی/تبلت باشد. مثلا مدیر می‌تواند جهت امنیت بیشتر، دوربین یا بلوتوث گوشی را از کار بیاندازد یا اطلاعات سازمانی را بصورت ریموت از گوشی کاربر پاک نماید. چنین امکاناتی در ایمیل سرور اکسچینج وجود ندارد و کنسول مدیریتی برای این ایمیل سرور تعریف نشده است..

مدیریت و پردازش لاگ‌ها

ایمیل سرور اکسچینج

در ایمیل سرور اکسچینج، دسترسی به لاگ‌های سرور در همه‌ی زمینه‌ها، براحتی میسر نمی‌شود. با توجه به اینکه دسترسی مستقیم به این لاگ‌ها وجود ندارد پیدا کردن اطلاعات خاص در این لاگ نیاز به صرف ساعت‌ها زمان می‌باشد. پیدا کردن دلیل ارسال نشدن ایمیل در این لاگ‌ها نیازمند اجرای کوئری است که همین موضوع و زمان‌بر بودن آن مشکلاتی را برای ادمین بوجود می‌آورد.

لوگوی ایمیل سرور اکسچینج

ایمیل سرور آیس وارپ

در ایمیل سرور آیس وارپ سیستم جامع برای مدیریت و خواندن لاگ وجود دارد. به نحوی که ادمین بدون نیاز به دسترسی مستقیم به فایل‌ها تنها با ۵ کلیک می‌تواند به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند. این ۵ کلیک شامل انتخاب نود خواندن لاگ، انتخاب نوع لاگ، انتخاب تاریخ، تعین فیلتر نوع اطلاع درخواستی و فشردن کلید بروزرسانی است.

لوگوی ایمیل سرور آیس وارپ

آنتی‌اسپم پیشرفته

ایمیل سرور اکسچینج

ایمیل سرور اکسچینج دارای آنتی‌اسپم با ویژگی لیست سیاه و سفید مخصوص است . هیچ گزارشی بر پایه ایمیل‌های اسپم شده و یا قرنطینه شده به کاربر داده نمی‌شود. نداشتن Greylisting یکی از ضعف‌های آنتی‌اسپم این ایمیل سرور می‌باشد.

لوگوی ایمیل سرور اکسچینج

ایمیل سرور آیس وارپ

ایمیل سرور آیس وارپ دارای آنتی اسپم در لایه کاربری، دامنه . سیستم می‌باشد. هر کاربر علاوه بر لیست سیاه و سفید مخصوص به خود، می‌تواند در لایه دامنه و سرور نیز لیست جداگانه داشته باشد. سیستم در فواصل قابل تعیین، گزارشی از ایمیل‌های اسپم/قرنطینه شده برای کاربر ارسال می‌نماید. کاربر با استفاده از این گزارش می‌تواند ایمیل‌ها را آزاد کرده و یا عملیات دیگر بر روی آن‌ها انجام دهد. علاوه بر این یک کاربر می‌تواند مدیریت آنتی‌اسپم کاربران دیگر را نیز بر عهده داشته باشد. امکانات learn از فعالیت کاربران، whitelist کردن بر اساس ایمیل‌های ارسالی، کانتکت‌ها و ده‌ها امکانات دیگر، آنتی اسپم آیس وارپ را بسیار کارآمدتر در مقابل ایمیل سرور اکسیژن می‌نماید.

لوگوی ایمیل سرور آیس وارپ

جهت کسب اطلاعات بیشتر به تفاوت‌های فنی مراجعه نمایید

مشاهده تفاوت‌های فنی ایمیل سرور اکسچینج و آیس وارپ

سوال فنی دارید؟

تلفن پشتیبانی

+98 (21) 88394500

ایمیل پشتیبانی

support@arsesiranian.com

تلگرام

@ArsesIranianCo

طرح سوال

www.mailexperts.ir

ایمیل سرور آیس وارپ

جهت خرید ایمیل سرور آیس وارپ، با ما با ایمیل sales@arsesiranian.com و یا با شماره تلفن +98 (21) 88394500 تماس بگیرید.

شرکت آرسس ایرانیان، نماینده انحصاری ایمیل سرور آیس وارپ در ایران

https://www.arsesiranian.com/icewarp/icewarp.aspx