مقایسه آیس‌وارپ با اکسیژن از دید کاربر

ایمیل سرور اکسیژن و آيس وارپ، هردو دارای وب‌میل مبتنی بر HTML5 بوده و هردو دارای رابط کاربری فارسی و امکان ارسال ایمیل فارسی می‌باشند. هیچکدام نیاز به نصب افزونه ندارند. در این قسمت به تفاوت‌های این دو ایمیل سرور از دید کاربر استفاده کننده از آن‌ها می‌پردازیم.

Axigen vs IceWarp

رابط کاربری بسیار پیشرفته در مقایسه با اکسیژن

کلیه امکانات یکجا در یک رابط کاربری

ایمیل، تماس صوتی/تصویری، وب‌میتینگ، تیم‌چت، مسنجر، فضای ابری، ویرایش آنلاین فایل‌ها، پیامک، همه امکانات از طریق یک رابط وب HTML5 پیشرفته و بدون نیاز به نصب هیچ افزونه‌ای در دسترس کاربر می‌باشد. برای کاربرانی که ترجیح می‌دهند از نرم‌افزار استفاده کنند، علاوه بر نرم‌افزارهای آیس‌وارپ، امکان استفاده از همه نرم‌افزارهای موجود در بازار می‌باشد.

امکان استفاده از امضای دیجیتال

بر خلاف ایمیل سرور اکسیژن، در رابط وب آیس وارپ امکان اضافه کردن امضای دیجیتالی (S/MIME Certificate) وجود دارد. هر کاربر می‌تواند با اضافه کردن سرتیفیکیت دیجیتالی خود، نامه‌های ارسالی به بیرون را امضای دیجیتالی نماید. علاوه بر این آیس وارپ با ذخیره کردن سرتیفیکیت عمومی ایمیل‌های دریافتی این امکان را به کاربر می‌دهد که ایمیل‌های ارسالی به اشخاص را کدگذاری شوند.

امکان رمزگذاری ایمیل

بر خلاف ایمیل سرور اکسیژن، در آیس وارپ امکان رمزنگاری ایمیل‌های ارسالی با انتخاب کاربر و با استفاده از کلید عمومی سرتیفیکیت کاربر دریافت کننده وجود دارد. این امکان تضمین می‌نماید که ایمیل فقط توسط شخص مد نظر قابل خواندن باشد.

امکان باز کردن چندین پنجره

در ایمیل سرور اکسیژن هر آیتم در سربرگ مخصوص خود باز شده که کل صفحه را در بر می‌گیرد در آیس وارپ هر آیتم در یک پنجره باز شده که قابل بزرگ و کوچک شدن و جابجا شدن می‌باشد. چندین پنجره همزمان در کنار هم قابل باز شدن می‌باشند.

پوشه‌های جستجو

در ایمیل سرور آیس وارپ، کاربر می‌تواند پوشه‌های مخصوص جستجو ایجاد نماید. با هر بار کلیک کردن بر روی این پوشه‌ها، محتویات این پوشه‌ها بروز شده و نتیجه جستجو نمایش داده می‌شود. در این روش ایمیل‌ها بطور فیزیکی جابجا نمی‌شوند و در پوشه اصلی خود باقی می‌مانند. ایمیل سرور اکسیژن چنین قابلیتی را ندارد.

امکان تگ‌گذاری

در ایمیل سرور آیس وارپ، امکان ایجاد تعداد نامحدودی برچسب وجود دارد. این برچسب‌ها را می‌توان به تمام آیتم‌های آیس وارپ الصاق کرد، مثلا برچسب محرمانه را به تعدادی ایمیل چسباند. با اینکار امکان جستجو بر اساس این برچسب‌ها در آیس وارپ وجود خواهد داشت. مثلا جستجو در کلیه ایمیل‌های محرمانه که در آن‌ها کلمه آیس‌وارپ بکار رفته است.

آرشیو ایمیل

یکی از بزرگترین مزیت‌های آیس وارپ نسبت به ایمیل سرور اکسیژن، سیستم آرشیو ایمیل آیس وارپ می‌باشد. کلیه ایمیل‌های ورودی و خروجی آیس وارپ در دو مکان مجزا نگهداری می‌شوند. در حقیقت یک پشتیبان از کلیه ایمیل‌ها توسط آیس‌وارپ ایجاد شده و در رابط کاربری آیس وارپ در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. در صورتیکه کاربر یکی از ایمیل‌های خود را بدلیلی از دست بدهد، می‌تواند بدون مراجعه به مدیر سیستم ایمیل ، خود از آرشیو مربوطه به پوشه خود کپی نماید.

گروه‌های کاری

از دیگر مزیت‌های آيس وارپ نسبت به ایمیل سرور اکسیژن، امکان ایجاد گروه‌های کاری در آن می‌باشد. در آیس‌وارپ می‌توان تعدادی کاربر را در یک گروه کاری قرار داد و برای این گروه کاری ایمیل، تقویم، مخاطبین، فضای ابری، تیم‌چت، یادداشت و فعالیت‌های مشترک ایجاد کرد. میزان دسترسی هر یک از این کاربران به این فضای مشترک نیز قابل تعریف می‌باشد. این امر به فعالیت گروهی کاربران کمک می‌نماید.

الصاق و ذخیره پیوست بر روی سرور

با استفاده از فضای ابری اختصاص داده شده، هر کاربر می‌تواند در ایمیل سرور آیس وارپ، کلیه فایل‌های الصاق شده به ایمیل‌ها را بدون نیاز به دانلود آن‌ها ذخیره کرده و یا به ایمیل دیگری الصاق نماید. همچنین می‌تواند این فایل‌ها را مستقیما بر روی سرور ویرایش نماید. چنین امکانی در ایمیل سرور اکسیژن وجود ندارد.

Export ایمیل و سایر آیتم‌ها

در ایمیل سرور آیس وارپ، کاربر می‌تواند از کلیه ایمیل‌ها، مخاطبین و یا Groupware خود خروجی گرفته و آن را به سیستم دیگر و یا ایمیل سرور دیگر منتقل نماید. بالعکس این امر نیز امکان‌پذیر می‌باشد.

جست‌و‌جو بصورتfull text

ایمیل‌سرور آیس‌وارپ با استفاده از این ویژگی امکاناتی نظیر جست‌و‌جوی سریع در تمام داکیومنت‌ها، فایل‌های الصاق‌شده و ایمیل‌ها را برای کاربر فراهم می‌آورد.

الصاق هوشمند

در ایمیل سرور آیس وارپ ، امکان الصاق هوشمندانه فایل‌ها توسط کاربر امکان‌پذیر است. با این نوع الصاق، فایل از سرور به بیرون فرستاده نمی‌شود و کاربر می‌تواند چندین برابر حد مجاز الصاق که توسط ایمیل سرور دریافت کننده تعیین شده است، فایل پیوست نماید.

Image description Image description Image description Image description
Image description Image description Image description

Groupware کامل!

در ایمیل سرور اکسیژن، تنها قابلیت نمایش تقویم به همراه ست کردن زمان‌های خاص وجود دارد. تعریف کانتکت‌ها، وظایف و یادداشت نیز بصورت ساده امکان‌پذیر می‌باشد. ایمیل سرور آیس‌وارپ دارای کلیه امکانات ذکر شده بصورت پیشرفته بعلاوه امکانات زیر می‌باشد:

تنظیم جلسات با افراد دیگر

Groupware ایمیل سرور آیس وارپ، بطور کامل سیستم زمانبندی جلسات را پشتیبانی می‌نماید. شما می‌توانید افرادی را که در جلسه شرکت می‌کنند مشخص نمایید، زمان خالی آن‌ها را ببینید و آیس وارپ بطور اتوماتیک دعوتنامه جلسات و یا امکان تغییر ساعت را برای آن‌ها فراهم می‌نماید. جلسه تشکیل شده در تقویم دعوت شوندگان بطور اتوماتیک ثبت می‌گردد.

رزرو منابع برای جلسات

در ایمیل سرور آیس وارپ، اطاق جلسات، ابزارهای قابل استفاده در جلسات و ماشین قابل تعریف بوده و کاربر می‌تواند هنگام تعیین جلسه، این موارد را نیز رزرو نماید. هرکدام از این منابع می‌تواند دارای مسئول خاص خود باشد و مدیر می‌تواند تعیین نماید که برای رزرو این منابع، نیاز به تایید مسئول مربوطه باشد. کاربر می‌تواند زمان خالی هرکدام از این منابع را نیز مشاهده کند.

تشکیل جلسات مجازی از داخل تقویم

هنگام ثبت قرار جلسات در ایمیل سرور آیس وارپ، کاربر می‌تواند گزینه جلسه مجازی را فعال کند. آیس وارپ بطور اتوماتیک یک اطاق وب کنفرانس برای این جلسه تشکیل داده و لینک آن را برای همه اعضای جلسه پیوست می‌نماید. همچنین برای اشخاصی که دسترسی به اینترنت نداشته باشند، شماره تلفن اختصاصی ایجاد کرده تا از طریق تلفن بتوانند به کنفرانس بپیوندند. ایمیل سرور اکسیژن امکانات کنفرانس ندارد.

مسیریابی جلسات با گوگل‌مپ

ایمیل سرور آیس وارپ کاملا با گوگل‌مپ تلفیق شده و کاربر می‌تواند هنگام تعیین مکان جلسات از امکانات گوگل‌مپ، بهرمند شود. ایمیل سرور اکسیژن قابلیت ارتباط با گوگل‌مپ را ندارد.

حذف ریموت اطلاعات از گوشی یا تبلت گم شده

در ایمیل سرور آیس وارپ کاربر می‌تواند گوشی یا تبلت خود را که به آیس وارپ متصل کرده بصورت از راه دور wipe نماید. عمل wipe می‌تواند بنا به انتخاب کاربر فقط اطلاعات آیس وارپ را پاک نموده و یا کل گوشی را ریست نماید.

پیش‌بینی آب و هوا برای جلسات

بر خلاف ایمیل سرور اکسیژن، ایمیل سرور آیس وارپ امکان پیش‌بینی وضعیت آب و هوا را دارا می‌باشد.

دسترسی از طریق فایل اکسپلورر ویندوز

در ایمیل سرور آیس وارپ، امکان ارتباط با کلیه سرویس‌های Groupware از طریق فایل اکسپلورر ویندوز وجود دارد. کلیه سرویس‌ها و فایل بصورت پوشه و فایل‌های عادی دیده خواهند شد و کاربر می‌تواند در هرزمان بصورت فایل بر روی آیس وارپ مورد جدید ایجاد نموده و یا موارد قبلی را کپی نماید.

پوشه بازیافت برای همه‌چیز

در ایمیل سرور اکسیژن، سطل بازیافت مربوط به ایمیل‌های پاک شده می‌باشد. در ایمیل سرور آیس وارپ، سطل بازیافت همه موارد پاک شده از قبیل فایل‌ها، جلسات، کانتکت‌ها و غیره را شامل می‌شود.

امکانات گروهی

کاربران می‌توانند در ایمیل سرور آیس وارپ در گروه‌های ایجاد شده توسط مدیر بصورت گروهی فعالیت نمایند. این گروه‌ها دارای ایمیل مشترک، تقویم، کانتکت، تیم‌چت، فضای ابری و سایر امکانات مشترک می‌باشند. این کاربران می‌توانند همزمان بر روی یک یا چند فایل مشترک فعالیت نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به تفاوت‌ها از دید ادمین مراجعه نمایید

مشاهده تفاوت‌های ایمیل سرور اکسیژن و آیس وارپ از دید ادمین

سوال فنی دارید؟

تلفن پشتیبانی

+98 (21) 88394500

ایمیل پشتیبانی

support@arsesiranian.com

تلگرام

@ArsesIranianCo

طرح سوال

www.mailexperts.ir

ایمیل سرور آیس وارپ

جهت خرید ایمیل سرور آیس وارپ، با ما با ایمیل sales@arsesiranian.com و یا با شماره تلفن +98 (21) 88394500 تماس بگیرید.

شرکت آرسس ایرانیان، نماینده انحصاری ایمیل سرور آیس وارپ در ایران

https://www.arsesiranian.com/icewarp/icewarp.aspx